KRAKÓW

3-4 OSOBY

8-13 LISTOPADA 2023

4 600PLN + przelot

Późną jesienią zapraszam do Zachodniej Szkocji i na Wyspę Skye. Bedziemy mogli zobaczy i fotografować m.in miejsca znane z filmów "Nieśmiertelny", "Skyfall" czy "Harry Potter" i wszystko co zachodnia Szkocja ma do zaoferowania

Plan wyjazdu

8.11

Wylot z Krakowa o godzinie 12:00 Lecimy do Edynburga i dalej do wynajętego domu na wyspie Skye. Po drodze zatrzymujemy się w okolicach Glen Coe w miejscu znanego kadru z filmu z Jamesem Bondem "Skyfall", gdzie będziemy mogli odtworzyć znaną scenę.

Następnie dla chętnych wchodzimy na górę Beinn a'Chrulaiste (częściowo) lub któryś z okolicznych szczytów podziwiając niezwykłą panoramę doliny Glen Coe.

 

Następnie udajemy się na miejsce noclegu. Po drodze zatrzymujemy się jeszcze na nocne zdjęcia przy zamku Eilean Donan zlanego z filmu Nieśmiertelny z Christopherem Lambertem.

9.11

Wczesne śniadanie. Po śniadaniu jedziemy fotografować formacje skalne Old Man Of Storr o wschodzie słońca. Wracając z Old Man of Storr zatrzymujemy się w okolicach Loch Nada fotografując jezioro i wodospad mając Storr cały czas w tle. Po nasyceniu się tymi widokami jedziemy do portu w Portree, gdzie będzie możliwość zjedzenia lunchu.

Po lunchu część teoretyczna:
- Podstawy fotografii
- Fotografia krajobrazowa - Specyfika i kompozycja

Wieczorem jedziemy na drugą stronę wyspy fotografować latarnię Neist Point na tle zachodzącego słońca.

 

10.11

Dzisiaj czeka nas całodniowe zwiedzanie zachodniej części Szkocji. Jeszcze na Wyspie Skye zatrzymujemy się przy moście Sligachan i okolicznych wodospadach  Zaczynamy od przełączy Applecross i wąwozu Glen Doherty. Wracając zatrzymujemy się ponownie przy zamku Eilean Donan. Jeśli pogoda dopisze to na zachód słońca udamy się do pięknego portu Elgol gdzie fotografujemy niesamowitą skalistą plażę o zachodzie słońca.

 

11.11

Dzień zaczynamy of fotografowania Quiraing o wschodzie słońca. Wracając ze porannego pleneru zatrzymujemy się przy wodospadzie Mealt Fall oraz klifach Kilt Rock. Następnie jedziemy na śniadanie.

 

Po śniadaniu dla zainteresowanych część praktyczna:
- Podstawy obróbki zdjęć w Lightroom
- Podstawy obróbki zdjęć w Photoshop

Po sesji praktycznej jedziemy w kierunku Fairy Pools, wąwozu z dziesiątkami wodospadów. Dla odważnych możliwość kąpieli w licznych naturalnych "basenach". Pod wieczór zatrzymujemy się jeszcze w okolicach Uig aby fotografować ukryty w wąwozie leśny wodospad. Na zachód słońca jedziemy do magicznego miejsca, wąwozu wróżek Fairy Glen.

12.11

Żegnamy wyspę Skye. Czeka nas wczesna pobudka. Pierwszym punktem programu będzie fotografowanie wiaduktu kolejowego Glenfinnan. Przy odrobinie szczęścia i zgrania czasowego będzie okazja złapać przejeżdżający po nim stary pociąg prowadzony przez parową lokomotywę, znany z "Harrego Pottera". Następnie udajemy jedziemy do Edynburga i spędzamy wieczór na zwiedzaniu miasta. Nocleg w Edynburgu.

13.11

Pobudka i po śniadaniu jedziemy na lotnisko. Wylot powrotny do Polski o godzinie 12:55. Lądujemy w Krakowie o godz 16:35.

 

Cena: 4 600zł/os

RABAT DLA PAR: Zaproś dziewczynę, kolegę, siostrę, a każdy z was otrzyma po 200zł zniżki!

Cena zawiera:

  • Opiekę organizatora
  • Wynajem samochodu
  • 5 noclegów
  • Koszty paliwa, opłaty parkingowe
  • Ubezpieczenie podróżne
  • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • Mapę po miejscówkach

Cena nie zawiera:

  • Biletu lotniczego do Edynburga (od 600zł), wylot z Krakowa
  • Wyżywienia - do dyspozycji uczestników będzie wyposażona kuchnia. Możliwe także wyjazdy do sklepów czy restauracji.
  • Atrakcji fakultatywnych

WAŻNE: Na teren Zjednoczonego Królestwa wymagany jest paszport. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak odpowiedniego ważnego dokumentu przez uczestnika.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji lub Przerwania wyjazdu. Zasady obowiązujące dostępne poniżej:
Ogólne warunki ubezpieczenia
W celu wykupienia dodatkowego ubezpieczenia proszę o kontakt - koszt ubezpieczenia ok. 300-400zł

Chcesz z nami jechać na wyjazd? Wypełnij poniższy formularz

Zapisz się na newsletter...

... i bądź na bieżąco.
Wysyłam tylko informacje o nowych lub zakończonych warsztatach czy ciekawych wpisach na blogu.
Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować.