KRAKÓW

3-4 OSOBY

30.01-3.02.2023 (5dni)
3-6.02.2023 (4dni)

od 3 400PLN
+ przelot

Tym razem w ofercie mamy dwa wyjazdę na Islandię w mojej ulubionej porze roku na tej wyspie. Jest to nasz autorski program wielokrotnie już realizowany i gwarantujący poznanie wszystkiego co najlepsze w południowej islandii. Podczas tego pleneru odwiedzimy najpopularniejsze punkty południa takie jak Stokksnes, Diamentową Plażę niedaleko lodowej zatoki Jökulsárlón czy wodospady Skogafoss i Seljalandsfoss, kończąc na atrakcjach półwyspu Reykjanes.

Nie zabraknie oczywiście Islandzkiego klasyka czyli Złotego Wodospadu Gullfoss i Gejzeru Strokkur.

Jeżeli aura i aktywność słoneczna dopisze to jest duża szansa na fotografowanie zorzy polarnej.

W wersji 5ciodniowej dodatkowo odwiedzamy półwysep Snaefelssnes gdzie fotografujemy kilka punktów w tym monumentalne Kirkjufell.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotykamy się o godz 12:00 na lotnisku w Krakowie. Odprawiamy bagaże i załatwiamy formalności. Wylot 14:35. Lądujemy w Keflaviku chwilę po 18tej. Odbieramy samochód i jedziemy do Vik. W okolicach Reykjaviku zatrzymujemy się na drobne zakupy w sklepie nocnym. Po drodze zatrzymujemy się na nocną sesję pod wodospadem Sjelandsfoss, a przy odrobinie szczęścia załapiemy się na zorzę polarną.

DZIEŃ 2

Pobudka o 8:00 rano. Po śniadaniu udajemy się na czarną plażę Reynisfjara (ok 15 minut jazdy) fotografować okolicę i charakterystyczne skały wystające z morza. Wschód słońca o 9:55(9:43). Następnie udajemy się na plażę Viksfjara fotografować skały z drugiej strony. Potem udajemy się na zakupy do supermarketu w Vik.
Kolejnym punktem dnia jest wodospad Skogafoss oraz wodospad Kvernufoss. Na zachód słońca Udajemy się w okolice latarni morskiej i klifów Dyrhólaey. Zachód Słońca 17:04(17:18). Po zachodzie powrót do Vik (ok 30 minut). Tam możliwość zjedzenia kolacji w przydrożnym barze.

Kładziemy się wcześnie spać bo pobudka kolejnego dnia wcześnie rano.

Dzień 3

Pobudka 5:30 i wyjazd o godz 6:00. Jedziemy na wschód słońca na Diamentową Plażę w pobliżu Jökulsárlón. Wschód słońca o godz 9:35. Fotografujemy plażę i samą zatokę. Następnie udajemy się w kierunku plaży Stokksnes i fotografujemy monumentalne pasmo górskie Vestrahorn i wracamy w kierunku Vik. W zależności od pory możemy też zahaczyć o lodowiec Skaftafell. Wracając zatrzymujemy się pięknej restauracji w miejscowości Skaftárhreppur lub w Vik. Wracamy na nocleg ok 20stej.

DZIEŃ 4 (wersja 4 dniowa)

Wstajemy o 5:30 rano. Pakujemy się i opuszczamy miejsce noclegu. Wyjazd godzina 6:30. Wschód słońca fotografujemy w okolicach aktywnego gejzeru Strokkur lub Złotego Wodospadu Gullfoss (10min jazdy od siebie). Wschód słońca 9:47 . Kolejnym etapem na trasie jest ostatni element Złotego Trójkąta czyli  park narodowy Þingvellir, gdzie będzie można zobaczyć szczelinę pomiędzy płytami kontynentalnymi Europy i Ameryki. Zatrzymujemy się także przy wodospadzie Öxarárfoss. Stąd kierujemy się w kierunku półwyspu Reykjanes gdzie zatrzymujemy się przy samotnym kościółku Strandakirkja, a na koniec jedziemy na plażę Rejkanesta. O 18:50 Wylot do Polski. W Krakowie lądujemy przed północą.

DZIEŃ 4 (wersja 5 dniowa)

Wstajemy o 5:30 rano. Pakujemy się i opuszczamy miejsce noclegu. Wyjazd godzina 6:30. Wschód słońca fotografujemy w okolicach aktywnego gejzeru Strokkur lub Złotego Wodospadu Gullfoss (10min jazdy od siebie). Wschód słońca 9:47 . Kolejnym etapem na trasie jest ostatni element Złotego Trójkąta czyli  park narodowy Þingvellir. Następnie jedziemy w kierunku półwyspu Snaefelsness. Fotografujemy zachód słońca w okolicach czarnego kościółka w Budir lub monumentalcych skał Lóndrangar

 

DZIEŃ 5 (wersja 5 dniowa)

Wschód słońca fotografujemy w okolicach Arnarstapi. Po wschodzie udajemy się w kierunku Kirkjufell gdzie fotografujemy majestatyczną górę i niedaleki wodospad. Stąd kierujemy się w kierunku półwyspu Reykjanes gdzie zatrzymujemy się przy samotnym kościółku Strandakirkja, a na zachód słońca jedziemy na plażę Rejkanesta.

Liczba uczestników: 3-4 osoby (małe grupy, indywidualne podejście)

Cena:

4dni: 3400zł + koszt biletu
5dni: 3950zł + koszt biletu 

Co jest zawarte w cenie?
- Uczestnictwo w wyjeździe i warsztatach
- Noclegi w pokojach 2 osobowych
- Wynajem samochodu na miejscu wraz z paliwem
- Opłaty za parkingi
- Ubezpieczenie podróżne
- Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
-
Wyżywienia - zakupów dokonujemy na miejscu w lokalnych sklepach.
- Dojazdu na lotnisko w Krakowie
- Biletu lotniczego (cena od 480zł)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji lub Przerwania wyjazdu, w tym zachorowania na COVID-19.
Zasady obowiązujące dostępne poniżej:
Ogólne warunki ubezpieczenia
W celu wykupienia dodatkowego ubezpieczenia proszę o kontakt - koszt ubezpieczenia ok. 200-300zł.

Chcesz jechać z nami na warsztaty? Wypełnij poniższy formularz:

Organizator zastrzega sobie prawo do drobnych zmian terminu wylotu i przylotu +/- 1dzień w przypadku zmian przez linie lotnicze terminów lotów.

INFORMACJA COVID-19
Obecnie Islandia nie wymaga szczepień czy lub testów. Więcej informacji: https://www.covid.is/polski

Poniżej relacje z wcześniejszych warsztatów:

 

Zapisz się na newsletter...

... i bądź na bieżąco.
Wysyłam tylko informacje o nowych lub zakończonych warsztatach czy ciekawych wpisach na blogu.
Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować.