KATOWICE

3-4 OSOBY

4 DNI

Tym razem w ofercie mamy przedłużony weekend na Islandii. Jest to nasz autorski program wielokrotnie już realizowany i gwarantujący poznanie wszystkiego co najlepsze w południowej islandii. Podczas tego pleneru odwiedzimy najpopularniejsze punkty południa takie jak Stokksnes, Diamentową Plażę niedaleko lodowej zatoki Jökulsárlón czy wodospady Skogafoss i Seljalandsfoss, kończąc na atrakcjach półwyspu Reykjanes.

Nie zabraknie oczywiście Islandzkiego klasyka czyli Złotego Wodospadu Gullfoss i Gejzeru Strokkur.

Jeżeli aura i aktywność słoneczna dopisze to jest duża szansa na fotografowanie zorzy polarnej.

Plan wyjazdu

6.02.2023

Wylot 16:40. Spotykamy się w Keflaviku chwilę po 20tej  i jedziemy do Vik. W okolicach Reykjaviku zatrzymujemy się na drobne zakupy w sklepie nocnym. Po drodze zatrzymujemy się na nocną sesję pod wodospadem Sjelandsfoss, a przy odrobinie szczęścia załapiemy się na zorzę polarną.

7.02.2023

Pobudka o 8:00 rano. Po śniadaniu udajemy się na czarną plażę Reynisfjara (ok 15 minut jazdy) fotografować okolicę i charakterystyczne skały wystające z morza. Wschód słońca o 9:33. Następnie udajemy się na plażę Viksfjara fotografować skały z drugiej strony. Potem udajemy się na zakupy do supermarketu w Vik.
Kolejnym punktem dnia jest wodospad Skogafoss oraz wodospad Kvernufoss. Na zachód słońca Udajemy się w okolice latarni morskiej i klifów Dyrhólaey. Zachód Słońca 17:28. Po zachodzie powrót do Vik (ok 30 minut). Tam możliwość zjedzenia kolacji w przydrożnym barze.

Kładziemy się wcześnie spać bo pobudka kolejnego dnia wcześnie rano.

8.02.2023

Pobudka 5:30 i wyjazd o godz 6:00. Jedziemy na wschód słońca na Diamentową Plażę w pobliżu Jökulsárlón. Wschód słońca o godz 9:25. Fotografujemy plażę i samą zatokę. Następnie udajemy się w kierunku plaży Stokksnes i fotografujemy monumentalne pasmo górskie Vestrahorn i wracamy w kierunku Vik. W zależności od pory możemy też zahaczyć o lodowiec Skaftafell. Wracając zatrzymujemy się pięknej restauracji w miejscowości Skaftárhreppur. Wracamy na nocleg ok 20stej.

9.02.2023

Wstajemy o 5:30 rano. Pakujemy się i opuszczamy miejsce noclegu. Wyjazd godzina 6:30. Wschód słońca fotografujemy w okolicach aktywnego gejzeru Strokkur lub Złotego Wodospadu Gullfoss (10min jazdy od siebie). Wschód słońca 9:35 . Kolejnym etapem na trasie jest ostatni element Złotego Trójkąta czyli  park narodowy Þingvellir, gdzie będzie można zobaczyć szczelinę pomiędzy płytami kontynentalnymi Europy i Ameryki. Zatrzymujemy się także przy wodospadzie Öxarárfoss. Następnie jedziemy w kierunku półwyspu Snaefelsness. Fotografujemy zachód słońca w okolicach czarnego kościółka w Budir.

10.02.2023

Wschód słońca fotografujemy w okolicach Arnarstapi. Po wschodzie udajemy się w kierunku Kirkjufell gdzie fotografujemy majestatyczną górę i niedaleki wodospad. Stąd kierujemy się w kierunku półwyspu Reykjanes gdzie zatrzymujemy się przy samotnym kościółku Strandakirkja, a na zachód słońca jedziemy na plażę Rejkanesta.

Po zachodzie powrót w kierunku lotniska w Keflaviku i powrót do Polski.

Organizato zastrzega prawo do zmiany programu wyjazdu.

Liczba uczestników: 3-4 osoby (małe grupy, indywidualne podejście)

Cena: 3550zł + koszt biletu 

Cena zawiera:
- Uczestnictwo w warsztatach pod opieką fotografa
- Noclegi w pokojach 2 osobowych.
- Wynajem samochodu
- Koszty paliwa i parkingów
- Składkę na Turystyczny Findusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
- Ubezpieczenie Turystyczne

Cena nie zawiera:
- Wyżywienia
- zakupów dokonujemy na miejscu w lokalnych sklepach.
- Dojazdu na lotnisko w Katowicach
- Biletu lotniczego (cena od 300zł)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji lub Przerwania wyjazdu, w tym zachorowania na COVID-19.
Zasady obowiązujące dostępne poniżej:
Ogólne warunki ubezpieczenia
W celu wykupienia dodatkowego ubezpieczenia proszę o kontakt - koszt ubezpieczenia ok. 200-300zł

Chcesz z nami jechać na warsztaty? Wypełnij poniższy formularz.

Organizator zastrzega sobie prawo do drobnych zmian terminu wylotu i przylotu +/- 1dzień w przypadku zmian przez linie lotnicze terminów lotów.

INFORMACJA COVID-19

Obecnie Islandia nie wymaga szczepień czy lub testów. Więcej informacji: https://www.covid.is/polski

Poniżej relacje z wcześniejszych warsztatów:

Zapisz się na newsletter...

... i bądź na bieżąco.
Wysyłam tylko informacje o nowych lub zakończonych warsztatach czy ciekawych wpisach na blogu.
Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować.