KATOWICE

3-4 OSOBY

BRAK MIEJSC

3 DNI

Tym razem w ofercie mamy przedłużony weekend na Islandii. Jest to nasz autorski program wielokrotnie już realizowany i gwarantujący poznanie wszystkiego co najlepsze w południowej islandii. Podczas tego pleneru odwiedzimy najpopularniejsze punkty południa takie jak Stokksnes, Diamentową Plażę niedaleko lodowej zatoki Jökulsárlón czy wodospady Skogafoss i Seljalandsfoss, kończąc na atrakcjach półwyspu Reykjanes.

Nie zabraknie oczywiście Islandzkiego klasyka czyli Złotego Wodospadu Gullfoss i Gejzeru Strokkur.

Jeżeli aura i aktywność słoneczna dopisze to jest duża szansa na fotografowanie zorzy polarnej.

Plan wyjazdu

3.02.2023

Spotykamy się o godz 14:00 na lotnisku w Katowicach. Odprawiamy bagaże i załatwiamy formalności. Wylot 16:20. Lądujemy w Keflaviku chwilę po 20tej. Odbieramy samochód i jedziemy do Vik. W okolicach Reykjaviku zatrzymujemy się na drobne zakupy w sklepie nocnym. Po drodze zatrzymujemy się na nocną sesję pod wodospadem Sjelandsfoss, a przy odrobinie szczęścia załapiemy się na zorzę polarną.

4.02.2023

Pobudka o 8:00 rano. Po śniadaniu udajemy się na czarną plażę Reynisfjara (ok 15 minut jazdy) fotografować okolicę i charakterystyczne skały wystające z morza. Wschód słońca o 9:43. Następnie udajemy się na plażę Viksfjara fotografować skały z drugiej strony. Potem udajemy się na zakupy do supermarketu w Vik.
Kolejnym punktem dnia jest wodospad Skogafoss oraz wodospad Kvernufoss. Na zachód słońca Udajemy się w okolice latarni morskiej i klifów Dyrhólaey. Zachód Słońca 17:18. Po zachodzie powrót do Vik (ok 30 minut). Tam możliwość zjedzenia kolacji w przydrożnym barze.

Kładziemy się wcześnie spać bo pobudka kolejnego dnia wcześnie rano.

5.02.2023

Pobudka 5:30 i wyjazd o godz 6:00. Jedziemy na wschód słońca na Diamentową Plażę w pobliżu Jökulsárlón. Wschód słońca o godz 9:35. Fotografujemy plażę i samą zatokę. Następnie udajemy się w kierunku plaży Stokksnes i fotografujemy monumentalne pasmo górskie Vestrahorn i wracamy w kierunku Vik. W zależności od pory możemy też zahaczyć o lodowiec Skaftafell. Wracając zatrzymujemy się pięknej restauracji w miejscowości Skaftárhreppur. Wracamy na nocleg ok 20stej.

6.02.2023

Wstajemy o 5:30 rano. Pakujemy się i opuszczamy miejsce noclegu. Wyjazd godzina 6:30. Wschód słońca fotografujemy w okolicach aktywnego gejzeru Strokkur lub Złotego Wodospadu Gullfoss (10min jazdy od siebie). Wschód słońca 9:47 . Kolejnym etapem na trasie jest ostatni element Złotego Trójkąta czyli  park narodowy Þingvellir, gdzie będzie można zobaczyć szczelinę pomiędzy płytami kontynentalnymi Europy i Ameryki. Zatrzymujemy się także przy wodospadzie Öxarárfoss. Stąd kierujemy się w kierunku półwyspu Reykjanes gdzie zatrzymujemy się przy samotnym kościółku Strandakirkja, a na zachód słońca jedziemy na plażę Rejkanesta.

Po zachodzie powrót w kierunku lotniska w Keflaviku i powrót do Polski.

Liczba uczestników: 3-4 osoby (małe grupy, indywidualne podejście)

Cena: 2950zł + koszt biletu 

Cena nie zawiera:
-
Wyżywienia - zakupów dokonujemy na miejscu w lokalnych sklepach.
- Dojazdu na lotnisko w Katowicach
- Biletu lotniczego (cena od 300zł)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji lub Przerwania wyjazdu, w tym zachorowania na COVID-19.
Zasady obowiązujące dostępne poniżej:
Ogólne warunki ubezpieczenia
W celu wykupienia dodatkowego ubezpieczenia proszę o kontakt - koszt ubezpieczenia ok. 200-300zł

Na ten tremin niestety nie ma już miejsc. Zapraszamy do zapisu na dłuższy 2gi turnus.

ISLANDIA

PAŹDZIERNIK 2022

PLENER FOTOGRAFICZNY

WYLOT Z KATOWIC

Predłużony Islandzki długi weekend. W 4 dni zobaczymy najpopularniejsze, ale i te mniej znane atrakcje Islandzkiego południa. Złoty krąg, Diamentowa plaża, Zachód na wzgórzu Dyrrhólaey to tylko kilka miejsc,które odwiedzimy. 

W tej opcji dodatkowo jedziemy na półwysep Snaefelsnes gdzie odwiedzamy Kirkjufell i Arnarstapi.

Organizator zastrzega sobie prawo do drobnych zmian terminu wylotu i przylotu +/- 1dzień w przypadku zmian przez linie lotnicze terminów lotów.

INFORMACJA COVID-19
Obecnie Islandia nie wymaga szczepień czy lub testów. Więcej informacji: https://www.covid.is/polski

Poniżej relacje z wcześniejszych warsztatów:

 

Zapisz się na newsletter...

... i bądź na bieżąco.
Wysyłam tylko informacje o nowych lub zakończonych warsztatach czy ciekawych wpisach na blogu.
Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować.