KATOWICE

 

3 osoby

7 DNI

islandia4x4

Dzień 1

Po przylocie do Keflaviku odbieramy samochody i jedziemy na pierwszy nocleg na campingu w Reykjaviku.

Dzień 2

Jedziemy w kierunku parku narodowego Þingvellir. Po drodze zatrzymujemy się w supermarkecie na zakupy i potem jedziemy dalej w kierunku lodowca Langjokull. Tu spędzamy około godziny spacerując po lodowcu. Później jedziemy na nocleg na campingu w okolicach Hraunfossar.

Dzień 3

Z Hraunossar udajemy się na północ i przez jakiś czas podążamy asfaltem i drogą nr 1. Następnie jedziemy w kierunku Hveravellir gdzie zostajemy na noc. Tu możliwe kąpiele w naturalnych gorących źródłach.

Dzień 4

Jedziemy na południe. Po drodze odwiedzamy Złoty Wodospad - Gullfoss oraz gejzer Strokkur, największy czynny gejzer na Islandii. Z tamtąd podążamy dalej w kierunku Landmannalaugar gdzie zostajemy na 2 noclegi.

Dzień 5

Dzień spędzamy w Landammalaugar, na wielu miejscowych atrakcjach. Mamy do dyspozycji krótsze i dłuższe spacery po niesamowitych kolorowych górach i polach lawy czy kąpiele w gorącej rzece.

Dzień 6

Z Landmannalaugar pokonując liczne rzeki udajemy się na południe gdzie kilka godzin później dojeżdżamy do krajowej jedynki. Po drodze na nocleg odwiedzamy czarną plażę Reynisfjara z monumentalnymi skałami wystającymi z morza. Potem zaliczamy wzgórze Dyrhólaey ze wspaniałym widokiem na czarną plażę. Dzień kończymy w Skogar u stóp Skogafoss.

Dzień 7

Ze Skogar kierujemy się do Þórsmörk na ostatni nocleg.

Dzień 8

Powrót południową stroną półwyspu Reykjanes do Keflaviku.
Na pożegnanie wizyta na klifach Reykjanesta.

Zobacz co przeżyjesz:

close

Zapisz się na newsletter...

... i bądź na bieżąco.
Wysyłam tylko informacje o nowych lub zakończonych warsztatach czy ciekawych wpisach na blogu.
Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować.