Czas kwarantanny to czas podsumowań. Zatrzymania się. Spojrzenia w przeszłość. Korzystając z wolnego czasu zebrałem 5 moich ulubionych wschodów i zachodów uwiecznionych w 2019 roku.Zaczynamy od wschodów. Kolejność chronologiczna.

1. Śnieżne Kotły w Karkonoszach

Dwugodzinny spacer w chmurach ze Szrenicy nie zwiastował warunków na wschód. Dochodząc do Śnieżnych Kotłów zebrał się huraganowy wiatr który zaczął rozwiewać mgłę. Walcząc z wiatrem schodzimy poniżej Ośrodka Nadawczego i czekamy na wschód.

2. Ogród Pełen Lawendy, Proszowice

Kolejny raz ruszyliśmy na wschód słońca nie spodziewając się wiele. Niebo zasnute ciężkimi deszczowymi chmurami. Dojeżdżamy na miejsce i widzimy że na wschodzie tworzy się niewielkie okienko. Wschodzące słońce zalewa ciężkie chmury światłem tworząc niesamowity spektakl kolorów.

3. Wydma Łącka, Łeba

Tym razem podczas wschodu pogoda zapowiadała się dobrze. Wszelkie prognozy nam sprzyjały. Ruszyliśmy więc w nocy na parking w Rąbce koło Łeby. Po godzinnym nocnym spacerze docieramy na Wydmę Łacką. Już nagodzine przed wschodem niebo swoimi kolorami zachwyca, natomiast kilkadziesiąt sekund przed wschodem niebo nabiera najbardziej niesamowitych kolorów jakie w życiu widziałem. Górne partie rzadkich chmur przybrały fioletowo purpurową barwę, natomiast niższe zapłonęły krwisto czerwono, coś wspaniałego. Chwilę później niebo zmieniło barwy i wyglądało tak:

4. Tunguneset, Senja, Norwegia

Plaża Tunguneset znajduje się w północnej części Wyspy Senja leżącej w północnej Norwegii ok 400km za kołem polarnym. Plaża jest o tyle nietypowa, że składa się z litych skał. Dodatkowo gdzieniegdzie występują zagłębienia w których zbiera się woda i rosną różnorodne glony. To w połączeniu z niesamowitym słońcem wstającym za górami i podświetlającym ciemne deszczowe chmury, dało kosmiczny efekt.

5. Uttakleiv, Lofoty, Norwegia

Na koniec wschód słońca na plaży Uttakleiv na norweskich Lofotach. Tym razem słońce wstające za górami podświetliło chmury na pomarańczowo i żółto tworząc piękne tło dla niesamowitej plaży na której w białym piasku zatopione są wielkie gładkie kamienie, wyglądające jak jaja dinozaurów.