Mam niezwykła przyjemność oddać w wasze ręce, albo oczy i uszy. Pierwsze pięć odcinków z serii Historia Jednego Zdjęcia. W każdym epizodzie będę przedstawiał wybrane przeze mnie jedno zdjęcie, od miejsca w którym zostało zrobione, poprzez ustawienia i kompozycję na finalnej obróbce kończąc. W cyklu będę pokazywał różne techniki obróbki fotografii w programach Lightroom i Photoshop.

Odcinek 1: Zachód z Wysokości - Dyrhólaey

W tym odcinku pokazuję jak wykonałem zdjęcie ze wzgórza Dyrhólaey na Islandii. Zdjęcie wykonane podczas zachodu słońca w trakcie Styczniowych (2020) warsztatów fotograficznych na Islandii. Pokazuję jak dotrzeć do miejsca, skąd jest robione, kompozycję a na koniec obróbkę w Lightroom.

Odcinek 2: Prosto z mostu - Hamnøy

W tym odcinku przedstawiam najbardziej klasyczny kadr z Lofotów, czyli Hamnøy fotografowany z najbardziej popularnego miejsca czyli pobliskiego mostu. Zdjęcie wykonane podczas marcowych (2020) warsztatów fotograficznych na Lofotach. Dodatkowo prezentuję na filmie w jaki sposób łączyć zdjęcia o różnej ekspozycji przy użyciu Luminosity Masks w Photoshopie.

Prezentowane techniki Photoshop: Exposure Blending, Luminosity Masks

Odcinek 3: Samotny Kościół - Gimsøy

Tym razem odwiedzamy urokliwy kościółek w Gimsøy na Lofotach umiejscowiony nad samą wodą. Sam kościółek, osamotniony, w oddaleniu od wszelkich zabudowań, ze starym cmentarzem, na tle skalistych gór robi piorunujące wrażenie. Zdjęcie wykonane podczas marcowych (2020) warsztatów fotograficznych na Lofotach.

Odcinek 4: Kosmiczne światło - Skagsanden

Skagsanden to piaszczysta plaże w okolicach Flakstad. Pozwala ona na ujęcie bardzo ciekawego pasma górskiego znajdującego się po drugiej stronie zatoki. Dzień w którym zostało wykonane to zdjęcie nie zapowiadał ze warunki będą tak niesamowite. Warto było nie tracić wiary poczekać chwilkę i doświadczyć najbardziej niesamowitego światła podczas tego wyjazdu. Zdjęcie wykonane podczas marcowych (2020) warsztatów fotograficznych na Lofotach.

Odcinek 5: Powrót do portu - Hamnøy

Wracamy do Hamnøy. Tym razem lokujemy się po drugiej stronie ulicy z widokiem na skalistą plażę i majestatyczne góry wyrastające nad pobliskim Reine. Zdjęcie wykonane podczas marcowych (2020) warsztatów fotograficznych na Lofotach. Jedno z moich ulubionych zdjęć podczas tych warsztatów na Lofotach.

Prezentowane techniki Lightroom: Split toning