Relacja z drugich warsztatów w 2020

21.02.2020
Tradycyjnie spotykamy się na Lotnisku w Pyrzowicach o godzinie 15:30

Nadajemy bagaże i wylatujemy na Islandię. Wylot o 17:40. Lot trwa 4:30 godziny. Na miejscu odbieramy samochód z wypożyczalni i udajemy się w kierunku Vik gdzie nocujemy. Po drodze po raz kolejny wita nas piękna zorza którą fotografujemy w okolicach Sjelandsfoss, podświetlonego nocą wodospadu. 40 minut później meldujemy się w pięknym apartamencie w Vik

22.02.2020

Pobudka o 7 rano. Po śniadaniu udajemy się na czarną plażę Reynisfjara (ok 15 minut jazdy) fotografować okolicę i charakterystyczne skały wystające z morza. Tutaj witają nas olbrzymie fale rozbijające się o klify. Niestety słońce skryte za chmurami. Fotografujemy plażę przez kilkadziesiąt minut uciekając co chwilę przed falami. Później udajemy się na drugą stronę wzgórza fotografować wystające skały Reynisdrangar z drugiej strony. Chwilę później odwiedzamy lokalny sklep aby zrobić zakupy na resztę pobytu i odpoczywamy chwilę w domu.

Około 12stej ruszamy do Skogafoss. Unikając tłumów turystów szukamy interesujących kadrów. Chwilę później krótkim spacerem dochodzimy do wodospadu Kvernufoss. Pogoda dalej pochmurna ale w aplikacji radarowej spostrzegamy, że na zachodzie robi się przerwa w chmurach i jest szansa na światło o zachodzie słońca. Udajemy się w okolice latarni morskiej i klifów Dyrhólaey. Po około półgodzinnym marszu pod górkę w kierunku latarni, na szczycie zaskakuje nas wspaniałe światło zachodzącego słońca.

23.02.2020

Pobudka 4:45 i wyjazd o godz 5:40. Jedziemy na wschód słońca na Diamentową Plażę w pobliżu Jökulsárlón. Wschód słońca o godz 8:38. Fotografujemy plażę i porozbijane na niej góry lodowe tworzące lodowe diamenty. Wschód słońca tym razem nas nie zawodzi. Napawamy się widokiem promieni słońca odbijających się wewnątrz diamentów. Chwilę później jedziemy na parking po drugiej stronie Islandzkiej Jedynki aby fotografować samą zatokę Jökulsárlón. Po kilkudziesięciu minutach i przerwie na kawę w lokalnym bistro jedziemy w kierunku Stokksnes. Tutaj oszałamia nas widok pasma górskiego odbijającego się w wodzie na plaży. Wracając zahaczamy jeszcze o wioskę wikingów będącą pozostałością po planie filmowym. W cieple słońca spędzamy tam kilka chwil i udajemy się w drogę powrotną. W połowie drogi zaskakuje na huraganowy wiatr spływający z lodowca ale udaje się spokojnie przejechać trudny odcinek. Ostatnim punktem dnia jest jęzor lodowca Svinafell.

24.02.2020

Pobudka 4:45 i wyjazd o godz 5:40. Pakujemy się i zaczynamy ostatni dzień warsztatów. W nocy pogoda trudna. Duże opady śniegu i silny wiatr. Pierwszym punktem jest Złoty Wodospad Gullfoss, a zaraz po nim gejzer Strokkur. Zmieniamy plany i zamiast jechać w kierunku Sneafelsness zamierzamy fotografować rejony półwyspu Reykjanes. Po drodze zahaczamy o wodospad Oxararfoss w parku narodowym Pingvelir. Na półwyspie Reykjanes mamy w planie dwa punkty; uroczy kościółek na plaży Strandakirkje oraz piękne skały Reykjanesta znajdujące się na samym końcu półwyspu. Tutaj żegnamy Islandię i kierujemy się na lotnisko, na które docieramy po ok pół godzinie.

W tym miejscu pragnę podziękować Dominice i Monice za mega towarzystwo, dużo entuzjazmu, i chętne wstawanie z samego rana. Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe.

Chcesz z nami jechać na warsztaty? Wypełnij poniższy formularz.